Gazeta codzienna

Sztuka. Kultura. Nauka.

* * *
Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej. Od 3 stycznia 1661.
sobota, 1 Kwiecień, 2023 - 01:04

Co trzeba zrobić by być dożywotnio zbanowanym na Twitterze?

sob., 11/02/2017 - 18:22
Kategoria: 


Jeśli szukać postaci które są kluczowe dla zrozumienia rewolucji polityczno- kulturalnej która dokonała się w USA, to sztandarową postacią jest internetwa supergwiazda o ultrawyrazistych poglądach. Oto Milo Yiannopoulos, dożywotnio zbanowany w serwisie Twitter.

 

 

Znaleziony obraz

Źródło: Youtube, profil autora

Komentując jego przypadek, część mediów pisze: "Nowa, ciemna kontrkultura internetu dokonała rewolucji politycznej w USA".

Katolicki gej, zwany homokonem (homokonserwatystą), nie toleruje muzułmanów poza swoim własnym chłopakiem który jest muzułmaninem. Jest islamofobem kreśląc znak równości między terroryzmem a islamem. Jest, jak się sam nazywa, superczarnym charakterem Internetu. Urodzony w 1984 roku, uprawia seks zwykle z czarnymi mężczyznami. 
Jak pisze Rzeczpospolita: "Gej gustujący w Afroamerykanach, z pochodzenia Żyd i Grek, katolik, konserwatysta i walczący o wolność słowa antyfeminista. System nie przewidział istnienia kogoś takiego". Jego publiczne wydarzenia zamieniają się w zamieszki, nad którymi trudno zapanować. Są jedną wielką awanturą. Milo Yiannopoulos został wykluczony ze społeczności Twitter za notoryczne łamanie jej zasad. 

Ten brytyjski dziennikarz, pisarz, przedsiębiorca, mówca, jest starszym redaktorem portalu internetowego Breitbart Wiadomości. Zyskał rozgłos w 2014 roku, kiedy zaczął dostarczać w mediach komentarze otaczające kontrowersje afery Gamergate. Jako "kulturowy libertarianin" i "fundamentalista wolności słowa", jest on jednym z zagorzałych krytyków feminizmu trzeciej fali, Islamu, sprawiedliwości społecznej, politycznej poprawności i innych ruchów i ideologii, które uznaje za autorytarne lub należące do "regresywnie lewicowych". Yiannopoulos został powołany rzecznikiem alt-prawicy, choć temu zaprzecza, nawet jeśli uznaje, że może podziela część z ich poglądów politycznych.  Uważa się reporterem i wg siebie jest "okazjonalnym towarzyszem podróży" z ruchem altprawicowym.  Został dożywotnio zbanowany na Twitterze w lipcu 2016 roku przez zachowanie które ta firma opisywała jako "podżeganie lub angażowanie się w docelowe nadużycia lub nękania innych". 

Yiannopoulos jest również popularnym YouTuberem o przeważnie konserwatywno-wolnościowej treści. Z dniem 6 lutego 2017 roku miał ponad 500 tysięcy abonentów. Sprzeciwiał się katolickim "mszom Soho" - przeznaczonym dla katolickich gejów, lesbijek, biseksualistów i katolików którzy są transpłciowi. Publicznie opowiadał, jak w dzieciństwie uprawiał seks z księdzem i jakie to dla niego "było wspaniałe"[3].

Yiannopoulos odgrywał rolę we wczesnym rozpowszechnianiu wiadomości dotyczących kontrowersyjnej afery Gamergate, krytykując to, co widział jako upolitycznienia kultury gier wideo przez "armię socjopatycznych feministycznych programistów i działaczy, wspieranych przez boleśnie politycznie poprawnych technologicznych amerykańskich blogerów".

W ramach swojej opowieści o Gamergate opublikował korespondencję z GameJournoPros, prywatnej listy używanej przez dziennikarzy od gier wideo, aby omówić tematy związane z przemysłem.  Yiannopoulos powiedział, że lista była dowodem, że dziennikarze byli w zmowie aby zaoferować negatywny obraz afery Gamergate. Innym uzytkownikom sieci twitter miał pisać że zasługują aby być prześladowani ("deserved to be harassed").

"You deserve to be harassed you social justice loser https://t.co/iUmMwMVVAT
— Milo Yiannopoulos (@Nero)"

 "Początkowo Yiannopoulos zdobył swoją sławę jako przywódca trolli w tzw. GamerGate, czyli masowej mizoginicznej batalii atakującej kobiety obecne w sektorze gier wideo. W lipcu, kiedy niemal 350 tys. followersów Yiannopoulosa przeprowadziło zorganizowane nękanie gwiazdy Ghostbusters, Leslie Jones, Twitter zablokował mu konto.(...) Większa część ich działalności toczy się w sieci – często sprowadza się do organizowania się na 4chan czy Reddit, a potem trollowaniu wybranych celów na Twitterze.

(...) – Żyjemy w epoce tworzenia faktów. To cudowne – mówi, pokazując na ogromnym komputerze rozmaite strony internetowe ze zdjęciem rzekomego dorosłego, czarnego syna Baracka Obamy. – Washington Post na poważnie zaczął to badać, a kogo to obchodzi? Teraz trzeba używać zarówno prawdy, jak i innych strategii. Trzeba umieć być przekonującym. (...) Mówi, że potępia wszystkich muzułmanów – poza swoim chłopakiem, którego zna od 10 lat.(...)  Jones była do tego stopnia nękana na Twitterze, że sieć zablokowała Yiannopoulosa – który korzystał z nicka @Nero – ulubionego bohatera – oskarżając go o kierowanie zmasowanym hejtem grupy 338 tys. obserwujących." (za Rzeczpospolitą [1])

„Mam jedną rzecz wspólną z Partią Demokratyczną. Tak jak ona, uwielbiam d...mać Czarnych" - napisał przed wyborami w USA [2]. "Jako zdeklarowany gej ma bardzo niepopularne poglądy. Twierdzi, że geje nie powinni wychodzić ze swoich szaf, a sam homoseksualizm to styl życia, który powoduje ból i nieszczęście. Zadeklarował nawet chęć poddania się terapii reparatywnej."[4]

Jego poezja jest równie wstrząsająca jak on sam:

Ojciec
Powiedział mi, aby się modlić, 
że Bóg wybaczy 

Ale czy Bóg przebaczy mu 
za to co zrobił 
w mojej buzi?

opr. A. F. 2017

[1] http://www.rp.pl/Polityka/161109541-Ladna-a-jednoczesnie-potworna-twarz-alt-prawicowca-Milo-Yiannopoulosa-to-nowa-sila-w-polityce.html
[2] http://www.rp.pl/Plus-Minus/312019934-Milo-Yiannopoulos-Szerszen-Trumpa.html
[3] https://youtu.be/dGL5eRw7rXU?t=2h25m15s
[4] http://queer.pl/news/198980/milo-yiannopoulos-berkley-ataki-trump-2017