Gazeta codzienna

Sztuka. Kultura. Nauka.

* * *
Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej. Od 3 stycznia 1661.
poniedziałek, 11 Grudzień, 2023 - 22:34

Mirosław Pawłowski prezesem nowego zarządu PKP S.A.

czw., 07/04/2016 - 22:23
Kategoria: 

Mirosław Pawłowski prezesem nowego zarządu PKP S.A.

Komunikat rządowy

Nowym zarządem PKP S.A. pokieruje Mirosław Pawłowski, dotychczasowy p.o. prezes spółki. 7 kwietnia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał nowy zarząd PKP S.A. W jego skład weszli: Cecylia Lachor, Michał Beim i Marek Michalski. Członkiem zarządu pozostaje również Jarosław Kołodziejczyk. Priorytetem nowych władz PKP S.A.  ma być wsparcie dla PKP PLK przy modernizacji linii kolejowych, odzyskanie pasażerów i współpraca z Pocztą Polską.

 

Mirosław Pawłowski od wielu lat związany jest z branżą kolejową. Przez 8 lat, od 2001 roku, zajmował stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A., udało mu się przywrócić płynność finansową spółki. Ostatnio pracował w spółce energetycznej.

 

Minister Andrzej Adamczyk zaapelował do nowych władz PKP S.A. o poszanowanie swobód pracowniczych w spółkach grupy.

 

- Relacje społeczne, pracownicze były w bardzo złym stanie – powiedział minister Adamczyk. – Zróbcie wszystko, aby kolejarz czuł dumę z tego, ze jest kolejarzem. Trzeba przywrócić szacunek do munduru kolejarskiego. Proszę o dobre relacje ze związkami zawodowymi, choć wiem, że nie jest to łatwe.

 

- W PKP S.A. minął element tymczasowości. Teraz ruszymy do pracy jak parowóz pełną parą – zapowiedział prezes Mirosław Pawłowski.

 

Cecylia Lachor zajmie się w zarządzie PKP S.A. sprawami finansowymi – ma 33 letnie doświadczenie zdobyte w PKP PLK i Intercity. Dr Michał Beim to ekspert w dziedzinie kolejnictwa, autor wielu publikacji naukowych, stypendysta w Instytucie Mobilności i Transportu Politechniki w Kaiserslautern. Marek Michalski ma ogromne doświadczenie dotyczące wykorzystania funduszy unijnych. W Ministerstwie Rozwoju zajmował się Programem Infrastruktura i Środowisko.

 

Zespół prasowy

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Tel. 22 630 11 22